Monthly Archives: March 2023

У сусрет највећем празнику Васкрсењу Господа Исуса Христа, наш вероучитељ Саша је са ученицима 8.р. приказао рад Душана Костића рађен графитном оловком.

МАРТ, МЕСЕЦ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

На иницијативу Друштва за српски језик и књижевност, март се обележава као месец српског језика.

Ученици и наставници српског језика и књижевности из свих основних школа на подручју наше општине припремили су низ активности. Прва таква активност је снимање кратких спотова: Како се каже и Зашто се каже. Циљ ових спотова је да се укаже на граматичка и правописна решења недоумица које муче многе од нас, а и да се објасне одређени фразеологизми који живе у говорном језику.

У нашој школи ученице 6.разреда Милица, Дина и Софија, уз подршку наставнице српског језика Јелене Зрнић, објасниле су правописна правила кроз краћи драмски приказ.

У оквиру дана Франкофоније организовано је вече француске поезије у градској библиотеци у Паланци.Учествовали су ученици осмог разреда Софија Станојевић и Филип Миладиновић.

Наш ученик 8.разреда Сава Стојковић освојио је 2.место (1.ранг) на окружном такмичењу из хемије 👏👏👏
Честитамо и ученику и наставници хемије Зорици Марковић 👏👏👏